Podzimní trojboj – 1. 10. 2021

V pátek 1. října 2021 jsme se odpoledne sešli k tradičnímu „trojboji“ v klubovně a jejím nejbližším okolí.

První disciplínou byla jako obvykle brigáda, které se zúčastnilo 46 členů klubu. Brigádnická práce pro klub patří k členským povinnostem a je součástí klubového života, který se neomezuje jen na plavání. Věnovali jsme se úklidu a drobné údržbě klubovny a zahrady a samozřejmě přípravě na zimu. To v otužileckém klubu znamená hlavně řezání a štípání dřeva na topení. Po plavání v ledové vodě je vedle pohybu nejvhodnějším způsobem zahřívání suchým sálavým teplem. Všichni se už těšíme na roztopená kamna v klubovně, kterých jsme si v minulé zimní sezóně kvůli COVIDové uzávěře moc neužili.

V 18:00 byla odstartována druhá disciplína. 51 členů klubu vyrazilo proti proudu Vltavy na 750m dlouhou trať k otočce před mostem a zpět. Při kontrolním závodu si každý může ověřit, jak na tom je před začátkem zimní plavecké sezóny a změřit síly se svými srovnatelnými soupeři. Tak se strhl napínavý boj o umístění nejen mezi favority na špičce, jejichž výkony patří k těm nejlepším i na celostátní úrovni. Také plavci spíše rekreační úrovně a převážně seniorského věku poctivě bojovali až do cíle o každou vteřinu. Nejrychlejší z mužů byl Jirka Polanský časem 11:53,86 min., následovaný rozdílem dvou vteřin svým bratrem Vítkem Polanským a cca za půl minuty Josefem Kysilkou. Z děvčat byla nejlepší Šárka Landsmannová časem 12:11,17, celkově třetí hned za bratry Polanskými. Druhá z děvčat byla Petra Johová a třetí Sáva Macourková.

A konečně třetí disciplína, která je odměnou za absolvování dvou předchozích – táborák. Příležitost vyhodnotit u ohně nejen výkony podané při kontrolním závodu, ale i probrat s kamarády hlavně plavecké a cestovatelské zážitky z léta, zasmát se a zazpívat si. Kytary se chopili nejdřív Michal Kohoutek a čerstvý pokořitel kanálu La Manche Michal Štengl. Později ji převzaly i Hanka Dvorská a Jana Richterová. Repertoár byl opravdu pestrý – písničky trampské, folkové, ze Semaforu i ty, o kterých už nikdo přesně neví, kde se vzaly. Od ohně se nám nechtělo až do pozdního večera.

Ke stažení: