Podzimní trojboj 2020

V neděli dne 20. 9. 2020 se v naší klubovně v Braníku konal již druhý letošní „Trojboj“ (Brigáda – Kontrolní závod – Táborák). Tak jako na jaře, vše začalo nejprve brigádou. Brigádníků se tentokrát sešel větší počet, díky čemuž se podařilo zvládnout mnoho věcí (posekání trávy, natírání plotu, úklid šaten aj.). Práce opět řídil Miloš Paseka a všem, kteří přiložili ruku k dílu patří velký dík.

Druhou disciplínou byl kontrolní závod členů klubu, který se na rozdíl od závodu na jaře tentokrát plaval na tradiční trati 750 m, avšak s obrátkou (375 m proti proudu a zpět). Místo startu tedy zároveň bylo i cílem.

Teplota vzduchu se v ten den pohybovala na 26,0 °C a voda měla 17,2 °C. Startovní hvizd/povel zazněl kolem 18:30 hod. a dohromady 52 plavců začalo ukrajovat první metry trati. Jako první do cíle dorazil podnikatel Josef Kysilka s více než 40 s náskokem na druhého triatlonistu Ondru Teplého, za nímž o pouhou 1 s zaostal třetí Mike Atwell – zahraniční burzovní investor. Na dalších pořadích dorazili do cíle jarní vítěz Mike Hudson, Zdeněk Sláma, Jakub Valníček ad. (viz výsledky níže).

Mezi ženami pak zvítězila Katka Vožická, která byla v cíli rychleji o necelou půlminutu před jarní vítězkou Jitkou Vachtovou, třetí místo pak obsadila nová členka Jana Adolfová, která v cíli neskrývala velkou radost. Při závodě byla v cíli poprvé použita i nová veliká oranžová bójka, která byla pojmenována „BOŽENKA“ na počest naší nejstarší členky Boženky Černé.

Během posezení u ohně a opékání buřtů se vyhlásily důkladně zpracované výsledky kontrolního závodu, které opět osobně stvrdil rozhodčí plaveckého svazu Petr Dvořák a na kytaru jako vždy hrál a zpíval nejen Michal Kohoutek, ale přidala se i spousta ostatních.

Výsledková listina kontrolního závodu 20. 9. 2020