Pozvánka na 73. Memoriál A. Nikodéma

I. plavecký klub otužilců Praha Vás srdečně zve na 73. ročník vánoční plavecké soutěže ve Vltavě – Memoriál Alfreda Nikodéma.
Tato nejstarší a nejznámější otužilecká akce se uskuteční ve čtvrtek 26. prosince 2019, na druhý svátek vánoční, v 11 hodin ve Vltavě u Národního divadla v Praze.

Memoriál Alfreda Nikodéma poplavou otužilci z České republiky, Slovenska, Polska, Belgie, Anglie, Ruska, a Kazachstánu. Trať povede napříč Vltavou mezi Střeleckým a Slovanským ostrovem, u jehož břehu budou start i cíl. Plavou se tratě o délkách 100, 300 a 750 m.

Ve Vltavě uvidíme špičkové plavce s vavříny z mezinárodních soutěží, stejně jako kondiční otužilce, kteří v zimní vodě nacházejí spíše radost ze zdravého pohybu, společně sdíleného s podobně „postiženými“ kamarády. Každým rokem je účastníků více a více, letos konečný součet po loňských 399 může přesáhnout čtyři stovky.

Teplota vody se drží kolem 6 °C a vypadá to, že ani letos si plavci otužilecké výkonnostní stupně u Národního divadla nevyplavou. To je totiž možné jen v tzv. „ledové vodě“ – tedy vodě o teplotě do 4 °C.

Akce se i letos stala součástí projektu České unie sportu nazvaného „Sportuj s námi“.
Akce se dále koná s přispěním společností Mladá fronta a.s., SUPTel a.s., BYTOSTAV s.r.o., Fiskars, Etewa s.r.o., Born To Swim s.r.o., Agama Diving, Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 1, která je spolupořadatelem akce.

Již poosmé pořadatelé vkládají do pořadu akce vloženou soutěž, kterou vyhraje družstvo složené ze tří nejlépe umístěných plavců jednotlivých zúčastněných klubů: Pohár Městské části Praha 1 přijdou osobně slavnostně předat starosta pan Pavel Čižinský a radní pro kulturu, sport a spolky pan Petr Burgr.

Vyhlášení a předání všech ocenění proběhne i letos ve slavnostním Malém sále Paláce Žofín, sportovní hodnotu podniku potvrdí svou přítomností i předseda Českého svazu plaveckých sportů pan Petr Ryška. Petr Ryška se během celého podzimu otužilecky připravuje a při memoriálu plánuje poprvé plavat – na trati 100 m. Není vyloučené, že při slavnostním vyhlášení pozdraví přítomné i olympijská vítězka ve snowboardcrossu a příležitostná otužilkyně Eva Samková.
Bližší informace, zejména pro aktivní účastníky, v rozpisu soutěže

  Rozpis 73. ročníku Memoriálu Alfréda Nikodéma (26,9 KB)

Partneři 73. ročníku Memoriálu Alfreda Nikodéma


euro mlada-fronta sportuj-s-nami-cus etewa_logo FISKARS agama Born To Swim

Křest otužilců: Přijďte se také podívat v neděli 5. 1. 2020 v 15:00 hodin na tradiční Křest otužilců ve Vltavě v Praze-Braníku, v rameni Vltavy vedle kempinku Kotva (stanice Nádraží Braník tramvají č. 3 a 17).