Otužilci v létě nezahálejí – červnový „trojboj“ (brigáda, kontrolní závod a táborák)

Pražští otužilci I. plaveckého klubu otužilců i v létě pravidelně trénují v chladných vodách Vltavy, jejíž teplota i přes horké dny zatím nepřesáhla 15 °C. V pátek 22. června 2018 se sešli nejen s cílem si zaplavat, ale také se vrhli na zvelebení svého stánku – klubovny v Braníku. Byly vymalovány prostory šaten, vyčištěny okapy a proběhla příprava dřeva na zimu, aby se mohlo v chladných dnech zatopit a u kamen po otužování prohřát ochlazené tělo sportovců.

Kontrolní závod na 750 m

Poté následoval pro klubové otužilce i případné příchozí zájemce kontrolní závod na 750 m, který proběhl podle všech pravidel soutěže zimního plavání ve Vltavě při teplotě vody 14,4 °C a teplotě vzduchu 13 °C. Celkem 31 plavců si ověřilo své schopnosti a změřili své síly s kamarády – plavci svého oddílu. Cílem není zvítězit, či někoho porazit, ale ověřit si, zda pravidelná příprava a trénink u každého jednotlivého plavce vede ke zlepšení nebo udržení výkonu.

Vítězové kontrolního závodu na 750 m

Přední místa v čase na 750 m s přehledem obsadili muži, ženy zůstaly v závěsu až od sedmé pozice dál. První místo získal příznivec totálního plavání Jakub Běžel následovaný Martinem Volfem. Třetím v pořadí se stal Michael Hudson.

Vítězky kontrolního závodu na 750 m

Mezi ženami první příčku obsadila Radmila Srbová. Druhé místo s odstupem více než dvou minut získala Jana Habelová a třetí v pořadí skončila Jaroslava Vatalová.

Výsledková listina kontrolního závodu I. PKO 22. 6. 2018

Na závěr této odpolední pracovně – závodní akce se konal táborák s opékáním buřtů, posezením s přáteli a zpěvem s kytarovým doprovodem.

Fotogalerie Petra Dvořáka

Fotogalerie Lucie Skokanové Mertové

Fotogalerie Aleny Čápové