Punkevní jeskyně 2016

Dne 2. října 2016 se v Blansku konalo každoroční zahájení otužilecké sezony. Plavalo se 300/100 m v Punkvě.

Účastnily jsme se tohoto závodu poprvé a doufáme, že ne naposledy. Kouzlo krápníkových jeskyní spojené s báječnou atmosférou a vzájemnou soudržností a podporou plavců z I.PKO bylo neopakovatelné.

Punkva 2016, foto: Jiří Kuřina

Punkva 2016, foto: Jiří Kuřina

Z parkoviště jsme se dovezly vláčkem k hlavnímu vchodu Punkevních jeskyní, kde nás čekal společný nástup a nasedání do lodiček. Ty nás dovezly na 300 m vzdálený start, který byl přímo v proudu vodního toku a na kterém jsme postupně jeden za druhým hupli přes bort lodí do 8°C vody. Protože je letos všude jinde voda mnohem teplejší, byl to trochu šok, ale po pár tempech nás uchvátila nádhera jeskyní, a tak nebyl na zimomření čas. Nikdy nám nepřipadalo 300 m tak dlouhých a zároveň tak krátkých. Plavání v přírodních vodních zdrojích je vždycky zážitek, ale ve spojení s plavbou v krápníkových jeskyních se ještě několikrát znásobí. V cíli jsme ještě stihly pár společných oddílových fotek ve vodě a poté jsme vyrazily na společný oběd.

Děkujeme všem za vynaložené úsilí s organizací tohoto nestandardního závodu a těšíme se na další závody v letošní sezoně.

Lucka a Lucka (Lucie Skokanová Mertová a Lucie Budinská)

Fotogalerie Lucie Skokanové Mertové

Fotogalerie Jiřího Kuřiny