Podzimní kontrolní závod a táborák

Dne 25. září 2016 se uskutečnilo tradiční setkání otužilců I.PKO před nastávající zimní sezónou 2016/2017. Tradiční setkání se skládalo ze tří částí, tj. brigády, kontrolního závodu a táboráku.

V rámci brigády proběhl důkladný úklid venkovních prostor naší klubovny včetně úklidu místností uvnitř klubovny. Hlavní práce se však soustředila na přípravu dřeva na zimu tak, aby v průběhu sezóny bylo zajištěno nezbytné teplo pro naše vymrzlá těla po pravidelných klubových trénincích.

Samotný kontrolní závod pak proběhl pod řízením zkušeného Jana Srba, reprezentačního trenéra DP, kterému se zpracováním výsledkové listiny pomáhal neméně zkušený redaktor a administrátor webu DZP Petr Hubal, viz. příloha. Závodu na 750 m se účastnil vysoký počet plavců, tj. celkem 50 (muži a ženy) včetně dalších dvou plavců, kteří plavali kratší tratě, a to 450 m, resp. 250 m. Podmínky pro závodění byly ideální, stejně tak jako celková atmosféra závodů, což dokladuje foto Antonína Kutila.

Závod na 750 m dopadl následovně – pořadí mužů: 1. místo Petr Šlajs, 2. místo Josef Kysilka, 3. místo Jakub Valníček; pořadí žen: 1. místo Zuzana Procházková, 2. místo Radmila Srbová, 3. místo Michaela Veverková.

Táborák, jako poslední relaxační část večera, proběhl nadmíru zdařile, kde opět nechyběly dobře udržovaný oheň a volná zábava u táboráku, tj. opékání buřtů, pití, povídání a zpívání při kytaře, kterou obstaral dvorní zpěvák klubu Michal Kohoutek. V průběhu večera se pak začali jednotliví přítomní pomalu, ale jistě, rozcházet domů a poslední trojice zůstavších uhasila oheň kolem 23.00 hod. večer.

Kontrolní závod 25. 9. 2016, foto: Antonín Kutil

Kontrolní závod 25. 9. 2016, foto: Antonín Kutil

I když celá akce proběhla v duchu podobných scénářů minulých let, přeci jenom se tento rok v něčem lišil. To něco, je změna kolektivního myšlení spočívající ve snaze udělat pro tuto nastávající zimní sezónu ještě něco navíc, tj. nadřadit osobní cíle cílům klubu a pokusit se nastávající sezónu ČP ZP vyhrát mezi všemi soutěžícími kluby v ČR. Toto veřejné tajemství je nyní hozenou rukavicí všem našim plavcům I.PKO, kteří jediní to mají ve vlastních rukou a musí prokázat, zda jsou opravdu odhodlání pro tuto myšlenku udělat maximum. Věřme a přejme si všichni, že se to podaří. Jak to nakonec skutečně dopadne, uvidíme z vyhodnocení závěru nastávající sezóny. Co říci na závěr? „Vyhrňme si plavky a plavme na to“, protože za pokus to stojí!

Výsledky kontrolního závodu 25. 9. 2016

Fotogalerie Antonína Kutila

(zde přikládáme jen výběr z galerie)