Jarní kontrolní závod a táborák

V našem klubu se již stalo tradicí, že vždy na jaře a na podzim pořádáme kontrolní závod, ve kterém si mohou porovnat své síly nejenom plavci I. PKO Praha, ale i pozvaná veřejnost. Letošní kontrolní závod se konal dne 19. 6. 2016. Startovalo se kousek od naší klubovny na pravém břehu Vltavy v Braníku. Lidově této akci říkáme „trojboj“ (brigáda, závod, táborák). Tentokrát šlo spíš o „čtyřboj“ (brigáda, konference, závod, táborák).

Brigáda a konference klubu

Ještě před závodem se plavci zúčastnili brigády a konference klubu. Konference se navíc lehce protáhla, protože se mimo jiné probíraly nové stanovy klubu.

Kontrolní závod

Ti, co statečně fyzicky i duševně vydrželi, tak v rychlosti naskákali do Vltavy a poměřili si své síly se soupeři na již připravené trati. Vltava měla krásných 17,3 °C, což na jarní období není příliš zvykem. Plavalo se celkem 750 m, nejprve proti proudu a následně po otočce za bójí zpět po proudu.kontrolni-zavod-19-06-2016-jf-030-

V mužích zvítězil Jan Kalvoda (1. místo muži) následovaný Janem Bendlem (2. místo muži), bronzovou příčku obsadil Zdeněk Tlamicha (3. místo muži).

kontrolni-zavod-19-06-2016-jf-029-

Ani ženy se nenechaly zahanbit. Lucie Leišová (1. místo ženy) zvítězila nejenom mezi ženami, ale i v absolutním pořadí předběhla všechny muže. Druhá v kategorii žen byla Jitka Vachtová (2. místo ženy) a třetí Radmila Srbová (3. místo ženy).

Těšíme se na plavce zase na podzim, před začátkem zimní sezóny, kdy proběhne další kontrolní závod. Samozřejmě během celého léta trénujeme pravidelně ve Vltavě a účastníme se závodů dálkového plavání.

Výsledky kontrolního závodu 19. 6. 2016

Táborák

Po závodě následoval táborák, opékaly se buřty za zvuků kytary Michala Kohoutka. U ohně se sedělo až do pozdního večera. Počasí nám lehce nepřálo, zpočátku poprchávalo, ale nakonec se umoudřilo a venku se sedět nechalo. Povídali jsme si, zpívali a užívali zbytku dne.

Fotogalerie Antonína Kutila

Fotogalerie Jakuba Formánka

Fotogalerie Jitky Vachtové