MČR v zimním plavání (volný způsob) – Brno 2016

Dne 13. 2. 2016 se konal již 45. ročník MČR v zimním plavání ve volném způsobu. Podmínky pro plavání byly výjimečně na Brno „příznivé“, neboť teplota vody byla 3,1 °C (standardní teplota v minulosti byla vždy pod 2 °C i méně) a teplota vzduchu 7 °C, se sluníčkem, které se sem tam objevilo, aby ohřálo plavce a podpořilo jejich psychiku.

Plavci I. PKO přijeli jako obvykle v hojném počtu, tj. celkem 27 borců, kteří startovali na trasách 250, 500 a 750 m. Atmosféra, organizace, průběh závodů a jídlo byly tradičně na vysoké úrovni a ke spokojenosti všech účastníků. Z hlediska vlastního soutěžení to určitě nebyla „Nuda v Brně“, ale veliké zápolení všech závodníků, kde naši plavci byli opět hodně vidět. Nakonec na „bedně“ stáli 4 úspěšní závodníci I. PKO ve svých kategoriích, tj. Tomáš Pilát (3. místo/750 m), Radka Srbová a Ivan Landa (oba 2. místo/500 m) a Marie Štanglová (2. místo/250 m). Pravdou je, že do Brna bohužel nepřijeli někteří plavci, kteří by určitě dosáhli na některá bodovaná místa, a tím i rozšířili celkovou úrodu medailí I. PKO z MČR 2016. Nevadí.

Už teď se těšíme na další 46. ročník MČR a pokusíme se vybojovat i více medailí než letos, a to podle hesla některých ambiciózních plavců „Není důležité zúčastnit se, ale vyhrát“, resp. hesla většiny zimních plavců „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“! Společné závěrečné foto plavců I. PKO vystihuje pohodu všech, která na této akci vládla.

Fotogalerie: Ivan Landa