POZVÁNKA NA VÁNOČNÍ OTUŽILECKÝ SVÁTEK

I. plavecký klub otužilců Praha Vás srdečně zve na 69. ročník vánoční plavecké soutěže ve Vltavě – Memoriál Alfreda Nikodéma.

Tato nejstarší a nejznámější otužilecká akce se uskuteční v sobotu 26. prosince 2015, na druhý svátek vánoční, v 11 hodin ve Vltavě u Národního divadla v Praze.

Že se může zúčastnit skutečně každý, komu nechybí kuráž (a lékařské potvrzení), dokazuje i PRVNÍ AFRIČAN v historii akce.

André Gabriel De Brito

André Gabriel De Brito

Před několika týdny obohatil základnu pořádajícího klubu stále dobře naladěný André Gabriel De Brito. Tohoto naturalizovaného Čecha, původem z Angoly, jistě nikdo nemůže „podezírat“, že má otužilecké geny „v krvi“. Ale do Vltavy se začal nořit s odhodláním a nadšením a v současné době zvládá v chladné řece bez problémů šestiminutový trénink.

Memoriál Alfreda Nikodéma tak poplavou otužilci z České republiky, Slovenska, Polska, USA, Ruska, Rakouska, Spolkové republiky Německo a Angoly. Trať povede napříč Vltavou mezi Střeleckým a Slovanským ostrovem, u jehož břehu budou start i cíl.

Hlavním partnerem letošního ročníku je Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví.

ozp

„Oborová zdravotní pojišťovna stojí při svých klientech v horku i mrazu. Zajímá se o to, jak se lidé starají o své zdraví a proto se stala již potřetí partnerem memoriálu. OZP je tu víc než 20 let a přeje všem přátelům zdravého pohybu hodně zdaru.“

Akce se i letos stala součástí projektu České unie sportu nazvaného „Sportuj s námi“. Jde o největší sportovní projekt, který kdy probíhal na území České republiky a pořadatelský oddíl si svého zařazení patřičně cení.

Akce se dále koná s přispěním společností Mladá fronta a.s., SUPTel a.s., Etewa s.r.o., BYTOSTAV s.r.o., Agama Diving, Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 1, která je spolupořadatelem akce.

Již počtvrté pořadatelé vkládají do pořadu akce vloženou soutěž „O pohár starosty Městské části Praha 1“, kterou vyhraje družstvo složené ze tří nejlépe umístěných plavců jednotlivých zúčastněných klubů. Pohár přijde slavnostně předat osobně pan starosta MČ P1, Ing. Oldřich Lomecký.

Vyhlášení a předání všech ocenění proběhne po úspěšné loňské premiéře i letos ve slavnostním Malém sále Paláce Žofín.

Bližší informace, zejména pro aktivní účastníky, v rozpisu soutěže viz odkaz:

 dpov mlada-fronta euro sportuj-s-nami-cus etewa_logo agama
Křest otužilců: Přijďte se také podívat v neděli 3.1.2016 v 10:30 hodin na tradiční Křest otužilců ve Vltavě v Praze-Braníku, v rameni Vltavy vedle kempinku Kotva (stanice Nádraží Braník tramvají č. 3 a 17).

Odkazy na partnery 69. ročníku Memoriálu Alfreda Nikodéma:

www.ozp.cz
www.mf.cz
www.cus-sportujsnami.cz
www.praha1.cz
www.praha.eu
www.suptel.cz
www.etewa.cz
www.bytostav.eu
www.agama-diving.cz

Jeden komentář do diskuze k příspěvku
„POZVÁNKA NA VÁNOČNÍ OTUŽILECKÝ SVÁTEK“

  1. jarda jarda napsal:

    3.1.2016 ma mrznout