Světová premiéra Kryathlonu se vydařila nad očekávání

DSCN3486Krásné slunečné, ale ráno mrazivé počasí doprovázelo celosvětovou premiéru 1. ročníku Kryathlonu, prvního skutečného zimního triatlonu. Závodilo se na tratích 250 m plavání v ledové vodě řeky Vltavy, která měla teplotu 3,2°C, následovalo 2,5 km běhu a závěrečnou disciplínou byly 3 km na běžkách. Pro neočekávaně velký zájem účastníků museli organizátoři předčasně ukončit registrace. Závodu se zúčastnilo 50 odvážlivců. Závod nemohl moderovat nikdo jiný než Stanislav Bartůšek, pokořitel kanálu La Manche.

S tratí si nejlépe poradil nejmladší účastník závodu, výborný triatlonista Petr Šlajs v čase 23:49 před dalším triatlonistou Pavlem Mužíčkem. Na bronzové pozici hájil čest zimních plavců Matěj WP_20150201_023Červený z I. plaveckého klubu otužilců Praha (I.PKO). Matěj měl mezi fanoušky největší podporu a to hlavně z řad příslušnic něžného pohlaví. Běžel totiž pro Alianci žen s rakovinou prsu, která byla partnerem soutěže. Mezi ženami se jako první v cíli radovala Radka Srbová z I.PKO s velkým náskokem před Danou Zbořilovou a Gabrielou Ježkovou, obě TJ Haná. Kdo si netroufnul na plnou plaveckou část v ledové vodě, mohl si vyzkoušet nezávodní zkrácenou verzi s plaváním o délce 25 metrů.

Soutěž byla zároveň Memoriálem Václava Pátka – skvělého sportovce, který miloval a dosahoval výborných výsledků ve všech třech zmíněných disciplínách.

WP_20150201_038Organizátory povzbudily příznivé reakce účastníků, diváků i velký zájem médií a na slavnostním vyhlášení slíbil ředitel závodu Jack Bright, že první ročník určitě nebyl poslední a již se začíná pracovat na ročníku dalším.

Oficiální video závodu:

Fotogalerie:
Oficiální stránka Kryathlonu na Facebooku

Video:
Česká televize – hlavní zpravodajství ČT1 a ČT24
Česká televize – Sport v regionech
Česká televize – přímý vstup ze závodu ČT24 v čase 225:35

Články o Kryathlonu:
Český rozhlas – reportáž