Branické ledy – 12. ročník

Výsledková listina – Branické ledy 2014
Téměř desetkrát nižší průtok vody ve Vltavě oproti minulému roku čekal na plavce při dvanáctém ročníku Branických ledů, které se již potřetí plavaly také jako Memoriál Ladislava Nicka. Po loňské plavbě v prvním povodňovém stupni a předloňské teplotě vzduchu -14°C se tak tento ročník obešel bez větších extrémů.

Nejdelší tratí byl klasicky kilometr. Zatímco loni se na něm sešlo devadesát startujících, kteří se do cíle dostali v rozmezí čtyřech minut mezi prvním a posledním plavcem, tentokrát se na start postavilo plavců jen padesát. Medailový úspěch jsme si připsali v kategorii žen, kde Tereza Reichová brala stříbro. V kategorii mužů bylo naším nejlepším výsledkem dvojnásobné umístění v první desítce, o které se postarali Jakub Valníček (4.) a Tomáš Pilát (7.).

Loni téměř neobsazená sedmsetpadesátka tentokrát přivítala více než padesát plavců. A ani z této tratě jsme neodcházeli bez medailového úspěchu, když bronz mezi muži bral Michal Kohoutek. V ženské kategorii našeho nejlepšího umístění dosáhla Dana Tomášková, která se pro start na této trati místo své oblíbené pětistovky rozhodla doslova na poslední chvíli. Nakonec to pro ni znamenalo deváté místo a zároveň i posunutí mezi kvalifikovanou dvanáctku na volnostylařské Mistrovství ČR, které je na programu následující sobotu v Brně.

Pětistovka tentokrát byla bez startujících dorostenců, takže se čas neměřil. Mezi celkem 26 plavci na této trati se objevilo osm našich členů.

Dvěstěpadesátka a stovka klasicky bývají tratě, kde naši členové hrají nad „přespolními“ více či méně přesilovku. Tentokrát se na trati 250 metrů představilo 38 plavců, z nichž hned 14 bylo z našeho oddílu a na stovce pak z celkového počtu 24 plavců bylo sedmnáct našich členů.

Malý proud a také rozdělení startujících na hlavní kilometrové trati do dvou vln pomohlo zkušenému sboru rozhodčích v cíli k bezproblémové identifikaci a zaznamenání všech plavců, díky čemuž mohly v krátkém intervalu po ukončení závodů vzniknout kvalitní výsledky. Dvanáctý ročník Branických ledů se tak opět mohl uzavřít s pocitem dobře odvedené práce všech, kteří se na organizaci podíleli.

Stejně jako v loňském roce bude v Praze možnost vidět zimní plavce v rámci Českého poháru v krátkém intervalu ještě jednou. Přesně za měsíc (v sobotu 1. března) uspořádáme ve venkovním nevyhřívaném padesátimetrovém bazénu Plaveckého stadionu Podolí Mistrovství České republiky v zimním plavání v prsařském způsobu.

Odkazy:

Fotogalerie – Irena Lichá