Memoriál Alfreda Nikodéma 2013

Výsledková listina MAN 2013
Poslední ročníky Memoriálu Alfreda Nikodéma se nesou ve znamení překonávání rekordů v počtu účastníků a letošní rok nebyl jiný. Loňský rekord 245 plavců byl překonán o 42 a aktuální rekord se tak zastavil na 287 aktivních účastnících. Pokud současný trend vydrží, bude příští ročník atakovat hranici 300 plavců. Taková masa lidí by nešla zvládnout bez tradiční skvělé práce všech našich členů, kteří se každoročně dobrovolně podílí na organizaci.

Rekordní počet plavců, celkem 94 (75 mužů a 19 žen), se postavil i na start nejdelšího závodu na 750 metrů. Na startu jediné soutěžní tratě v rámci Memoriálu se letos poprvé objevila i česká reprezentantka v dálkovém plavání pardubická Lenka Štěrbová, která následně potvrdila své kvality a stylem start – cíl si doplavala pro vítězství. Zdatně jí sekundovala Magda Okurková (Fides Brno), která, s odstupem 17 vteřin, brala stříbro, pro bronz si doplavala oddílová kolegyně vítězky Iveta Nováková.

Až za vítěznou trojicí žen doplavali do cíle nejlepší muži. Zlato zůstalo v našem oddíle, když zvítězil Petr Tomášek, za kterým doplavala dvojice plavců PK Zábřeh Roman Křupka a Milan Štencl.

Po loňské premiéře byla i letos zařazena vložená týmová soutěž O pohár starosty MČ Praha 1, která se vyhodnocuje dle součtu pořadí tří nejlepších plavců jednotlivých oddílů v celkovém pořadí. Loňské vítězství obhájili plavci Fidesu Brno (Magda Okurková, Martin Zajden, Róbert Šupa) před I. PKO Praha (Petr Tomášek, Jakub Valníček, Artur Kubica) a PK Zábřeh (Roman Křupka, Milan Štencl, Denisa Haltmarová).

Zbylá necelá dvoustovka plavců pak před zraky několika tisíc diváků, kteří si opět na Štěpána našli cestu k Vltavě, absolvovala nesoutěžní tratě na 300 a 100 metrů.

Kompletní výsledky můžete stahovat v úvodu článku. Fotky naleznete pod článkem.

Oborová zdravotní pojišťovna - hlavní partner MAN 2013

Oborová zdravotní pojišťovna – hlavní partner MAN 2013

P.S.: V letošní sezóně uspořádáme ještě dvě další soutěže. Tou první budou Branické ledy 1. 2. 2014 a přesně o měsíc později pak Mistrovství ČR v prsařském způsobu ve venkovním nevyhřívaném bazénu Plaveckého stadiónu Podolí.

Zpráva delegáta závodu Tomáše Kocánka:

Odkazy:

Reportáž TV Nova

Reportáž TV Metropol

Fotogalerie – Jaroslav Kroš / www.jaroslavkros.cz

Fotogalerie – Ivan Landa

Fotogalerie – Oldřich Břinda