Mistrovství ČR v zimním plavání – volný způsob

Velmi úspěšné Mistrovství České republiky ve volném způsobu zaznamenali v sobotu 9. února plavci našeho oddílu. Ze Svratky v Brně – Bystrci dokázali vylovit hned deset cenných kovů a v souboji o nejúspěšnější klub v medailovém hodnocení prohráli pouze s domácím Fidesem, pro který, při shodném počtu medailí, hovoří vyšší počet nejcennějších kovů.

Nejúspěšnější kategorií pro nás byla sedmsetpadesátka mužů do 39 let. Závod připomínal spíše otevřený přebor I.PKO, když mezi 14 startujícími bylo hned devět našich plavců. Početní převahu na startu jsme proměnili v zisk kompletní medailové sbírky v cíli v pořadí Petr Tomášek, Petr Hubal, Artur Kubica. Šlo o jedinou kategorii, kde se všechny tři medaile stěhují do jednoho klubu.

Další zlato putovalo do Braníka ze závodu kategorie mužů – masters A na 750 metrů, když své loňské postavení dokázal obhájit Zdeněk Tlamicha.

Nejkontroverznější kategorií se stala pětistovka žen – masters B. Zde nejdříve náš klub, díky Ireně Liché a Evě Havlíkové, bral čtvrté a páté místo, což platilo až do samotného vyhlášení. Nicméně po něm jsme podali protest proti startu závodnic na druhém a třetím místě, které startovaly pouze díky neohlášené změně (i tak o více než měsíc pozdě zveřejněných) kvalifikačních limitů. Jury závodu jednohlasně uznala protest jako oprávněný a Irena s Evou tak získaly stříbrnou a bronzovou medaili.

Stejný zisk, tentokrát bez nutných administrativních zásahů, jsme si připsali i na pětistovce mužů – masters C. Stříbro zde bral Richard Haan a bronz Petr Novák, které ještě ze čtvrtého místa jistil Vláďa Kolář.

A do třetice stříbro a bronz – tentokrát 250 metrů mužů – masters D. Na druhém místě v této kategorii doplaval Míša Štěpán, na třetím pak Luboš Valenta.

Zatímco v mužských kategoriích se výrazně prosazujeme a někdy dokonce na přední příčky nikoho jiného nepouštíme, v těch ženských máme ještě výrazné rezervy. Mezi ženami totiž v některých kategoriích na mistrovský závod nenastoupila žádná naše členka. Pokud tento nedostatek odstraníme, může být medailová sbírka příště ještě výraznější.

Druhé Mistrovství ČR, tentokrát v prsařském způsobu, nás čeká první sobotu v březnu. Toto mistrovství tentokrát zaznamená několik novinek – poprvé bude v zimních měsících (prozatím pokaždé v říjnu) a poprvé se poplave v Praze na venkovní padesátce bazénu v Podolí. Doufejme, že pro nás bude minimálně stejně úspěšné jako to volnostylařské v Brně.

Jeden komentář do diskuze k příspěvku
„Mistrovství ČR v zimním plavání – volný způsob“

  1. Pepa Stolín napsal:

    Velká gratulace všem medailistům!