Zámecký okruh – 42. ročník

Poslední lednovým kolem Českého poháru v zimním plavání byl tuto sobotu Zámecký okruh v Chocni. Maximální trať 500 metrů a plavba bez měření časů většinou láká do Chocně nejmenší počet účastníků v sezóně a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Menší účast navíc podpořil fakt, že část tratě si většina plavců vyzkoušela již v prosinci, kdy v Chocni zamrzla téměř celá Orlice a místo plánovaného závodu v parku Peliny se plavalo pouze propagačně na trati lednové soutěže. Nezávodní akci absolvovalo celkem padesát plavců, mezi nimiž bylo 12 členů I.PKO, obě čísla jsou nejmenší v probíhající sezóně.

Na nejdelší pětistovku vyrazilo devět našich plavců ve složení – Jack Bright, Jakub Formánek, Adolf Goebel, Miroslav Hess, Vladimír Kolář, Jaroslav Kolář, Jan Podlaha, Michael Štěpán a Martin Ullwer.

Kratší dvěstěpadesátku absolvovala trojice Tomáš Pilát, Jan Slabý, Lubomír Vít.

Stovka zůstala klasicky bez našeho zastoupení.

Na Choceň už tuto sobotu naváže naše druhá domácí soutěž v Praze – Braníku. Na plavce poprvé v roce 2013 čeká i kilometrová trať. Dle aktuální předpovědi to vypadá, že po loňském ročníku při teplotě vzduchu -14°C nás tentokrát čeká extrém opačný v podobě vysokých teplot s kladným znaménkem.

2 komentářů do diskuze k příspěvku
„Zámecký okruh – 42. ročník“

  1. Jakub napsal:

    Jen dodám, voda měla 0.0 až 0.2 C a vzduch při příjezdu -9 C při plavání „šplhal“ k -8 C.