Křest otužilců 2013

Teplota vzduchu 6,0°C, teplota vody 6,2°C. V Praze – Braníku proběhl dnes tradiční křest otužilců, při kterém byli pokřtěni vltavskou vodou přítomní nováčci v našem klubu a několik dalších zájemců, kteří se dnešní akce zúčastnili (v článku naleznete seznam dnes pokřtěných, fotogalerii a reportáž z Hlavních zpráv TV Barrandov).

Kromě toho si rituální křest, při nemž předseda klubu Tomáš Prokop, přesně dle mnohaleté tradice, polévá křtěného vodou (pro zájemce vodou s ledem) a doprovází to heslem „zlom vaz“, na což mu křtěný odpovídá „vem tě ďas“ a následně pokračuje přímo do Vltavy, kde si zaplave, vyzkoušeli i služebně starší členové klubu, kteří buď ve svém prvním roce v klubu křest neabsolvovali, nebo si tento rituál chtěli zopakovat (někteří již pomnohokráté).

Seznam pokřtěných nováčků a hostů:
Jan Bendl, Martin Fajfrlík, Barbora Fleissigová, Vladimír Gazdag, Dalibor Hecl, Viera Hoštáková, Rastislav Janíček, Zdeňka Kabátková, Stanislav Katrušák, Michal Kouhoutek, Antonín Korb, Markéta Kutilová, Dagmar Pavlíčková, Ivan Petružela, Jaroslav Plachý, David Rajmon, Pavel Šíma, Jitka Vachtová, Jakub Valníček, Jaromír Váňa, Tereza Reichová, David Sebera, Zbyněk Strouhal, Vladimír Chmela, Dalimil Mikisch, Petr Syrový
+ cca 20 opakovaně křtěných členů klubu a „několik dalších neidentifikovaných zbloudilých otužilců“

Reportáž TV Barrandov:

4 komentářů do diskuze k příspěvku
„Křest otužilců 2013“

  1. Ryan napsal:

    Len malá otázočka, manželka cestovala do Prahy z Bratislavy na krst otužilcov vo Vltave 6.1.2013 a nie je ani na fotkách ani na zozname pokrstených nováčikov. Vraj jej niekto pošle diplom, ten ešte nedošiel. Bola v Prahe ešte iná akcia alebo „cudzincov“ netolerujete?

  2. Hubik napsal:

    Dobrý den. At si, prosim, vase manzelka podle fotek prekontroluje, jestli byla na teto akci (zda pozna prostredi atd.). V nedeli 6.1. byly v Praze dalsi dve akce otuzileckych klubu, byt neslo tedy o krty, ale akce se konaly. Na fotkach by meli byt vsichni krteni a v seznamu taktez vsichni, kteri svou pritomnost nahlasili, at slo o cleny kluby ci hosty, a to vcetne tech zahranicnich, zadne rozdily mezi nimi rozhodne nedelame. Za krest ale nedavame ucastnikum zadne diplomy, coz by tedy napovidalo tomu, ze se vase manzelka neucastnila nasi akce, nebot u nas ji ho, z vyse uvedenych duvodu, nikdo slibovat nemohl.

  3. Sona napsal:

    Prosim,Vas, kde se daji sehnat rukavice i boty pro otuzilce, v kterem obchode bych si je mohla koupit, objednat ? Predem dekuji.S