Branické ledy 2012 – Memoriál L. Nicka

Letošní jubilejní 10. ročník naší soutěže se konal jako 1. ročník Memoriálu Ladislava Nicka. Zájem o soutěž byl veliký, zúčastnilo se 151 závodníků. Počasí bylo otužilecké, cituji z diplomu: voda 1,9°C, vzduch -14°C. K drsným podmínkám soutěže přispěl i malý proud vody — možná právě proto se řada jinak dobrých plavců přihlásila na kratší tratě. Zatímco loni startovalo na trati 1000m 54 závodníků, letos se na nejdelší trať vypravilo jen 31 těch nejzdatnějších.

Naštěstí se také nepotvrdily ani obavy z plovoucích ker, zaznamenal jsem stížnost jediného plavce, ten ale ke své smůle na led narazil hned třikrát. Akci předcházel vzpomínkový předvečer „Pocta Ladislavu Nickovi“ spojený s přenocováním 3 odvážlivců ve stanu na ostrově proti naší klubovně. Vyhlášení výsledků v Modřanském kině bylo následováno promítáním dokumentu Winter swimming Jacka Brighta.

Fotogalerie

Foto: Ivan Landa, Irena Lichá, Jiří Kuřina.

 

3 komentářů do diskuze k příspěvku
„Branické ledy 2012 – Memoriál L. Nicka“

  1. Karel Paul napsal:

    Krásné zaplavání, vodička bezvadná, jen jsem si v cíli zapomněl vyndat z tašky 1000 metrů černé rukavice. Jestli jste je našli, byl bych rád. Zdraví Karel Paul z Klubu Ledních Medvědů.

  2. jaroslav Pac napsal:

    Metro pise:Otuzilci soutezili ve Vltave.Ve Vltave v Praze soutezilo 153 otuzilcu.Jiz podesate se tam konala soutez Branicke ledy Nejdelsi tisicimetrovou trat jako prvni zdolal Petr Tomasek z 1.PKO

  3. jaroslav Pac napsal:

    Jak je to se zamrzlou Vltavou v Praze,pise na internetu badatel Ladislav Vins.Naposled pry zamrzla v r.1956,kdy v Braniku pres ni prejel povoz s pivem z Branickeho pivovaru.Jinak po ni nekdy plavou kry z Berounky nebo kousky ledu odsekane od brehu.Bruslare unese jen v zatokach -pod Vysehradem a ve Vorovem pristevu.